Foreningens høye beskytter

H.K.H. Kronprinsesse Mette-Marit

H.K.H. Kronprinsesse Mette-Marit har vært Norsk Bibliotekforenings høye beskytter siden 2016. Kronprinsessen har takket ja til å fortsette sitt beskytterskapet ut 2025. Kronprinsessen er svært opptatt av litteratur og lesing og bidrar til å sette fokus på dette feltet. Kronprinsessen har gjennomført kongelige Litteraturtog i flere år. Litteraturtogene har hatt besøk av ulike forfattere og lokale bibliotek, litterturhus og -festivaler er besøkt. «Bibliotekene er livsviktige» sier Kronprinsessen i et intevju med NRK. Kronprinsessen deltok på Bibliotekmøtet i Trondheim i 2014, har besøkt mange av Deichmans filialer i Oslo og her fra et besøk hos Realfagsbiblioteket i Oslo i 2016.

H.K.H. Kronprinsesse Mette-Marit og leder av Realfagsbiblioteket Live Rasmussen

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Få med deg siste nytt fra oss!